Ne demiş Baudelaire diye bir giriş yapmak isterdim ama şimdi sanatçı kişiliğimi bir kenara bırakıp sizlere daha pratik ve iş bitirici yönlerimden bahsedeyim.

 

İstanbul’da yaşıyorum, sanat yönetmenliği yapıyorum ve motorsiklet kullanıyorum. Yani trafik ve hayat pahalılığından yaratıcı ve pratik yöntemlerle sıyrılıp gidiyorum. Metropolde hayatta kalmak için uygun özellikler. Saçımı kendim keserim çünkü berberde çalıştım, ekmeğimi kendim yaparım çünkü fırında çalıştım. Klima yanlış bir açıyla mı üflüyor, ütüde temassızlık mı var, gitara yeni bir kaplama, motora yeni bir far mı lazım? Hepsi için uygun aparatları üretebilirim. Çünkü tüketmekten değil üretmekten yanayım.

Üniversitede desen ve grafik tasarım eğitimi aldım. Bu alanda el emeği ve yaratıcı fikirlerin ortak bir paydada buluşması hayli ilgimi çekmiş olacak ki mesleğime dönüşüverdi.

Freelace ve ajanslar bünyesinde irili ufaklı bir çok projede yer aldım. Sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulundum. Özellikle estetik kaygı barındıran projelerden çok daha memnun kaldım.

Meslekte kişisel beğenilerinizi müşteri beklentilerinden geride tutmanız gerekiyor. Bu sebeple özel hayatımda kalemimi ve gözümü diri tutmak adına kişissel üretimler yapmaya devam ediyorum. İllüstrasyon, müzik (biraz müzik geçmişim de var, özellikle bas gitar üzerine) ve motorsiklet gezileri ile ilgileniyorum. Motorsikletlere merakım büyük, bir enduro motorum var ve fırsat buldukça yol yapmak ve yeni yerler görmek, deneyimlemek isterim. Eğer gezgin tasarımcı diye bir şey varsa, gelecekte bir gün ona önüşmek isterim.